İskenderunlu yüzücüler başarı öyküleri yazıyor!

Yayınlanma Zamanı : 18 Temmuz 2019 Saat: 12:51

İskenderunlu yüzücüler başarı öyküleri yazıyor!

İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Bayan Sutopu Takımı, Türkiye Sutopu Federasyonu U17 Bayanlar 1.ligi 2018-19 Sezonunu Türkiye üçüncüsü olarak tamamladı. Yıl Boyunca İstanbul ve Muğla’da yapılan zorlu mücadele sonunda Türkiye U17 Bayanlar 1.liginde mücadele eden 8 takım arasında, Esti ve Galatasaray’ın ardından üçüncülük elde eden İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü sporcuları, son yıllardaki başarılı grafiğinin tesadüf olmadığını bir kez daha ispatladı.

Zor koşullara rağmen başarıya odaklandıklarını ve hedeflerinin, takımlarının bulunduğu tüm liglerde ilk üçe girmek olduğunu anlatan İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Başantrenörü Murat Kaptanoğlu, “Yaz dönemlerinde açtığımız temel eğitim kurslarından keşfettiğimiz yetenekli sporcular ile planlı ve programlı çalışarak takımlarımıza altyapı hazırlıyoruz. Sonrada bu sporcularımızı yüzme ve sutopu takımlarımıza entegre ederek yoğun bir çalışmadan sonra başarıyı sağlamaya çalışıyoruz. Takımlarımızdaki hemen hemen tüm sporcularımız kendi altyapımızdan yetiştirdiğimiz sporcularımızdır. Yaz kış demeden yıl boyunca yapılan düzenli çalışmalar meyvelerini veriyor. U17 kategorisinde Türkiye 3. olduk. Şimdi sırada yine Türkiye 1. Ligi’nde mücadele ettiğimiz U19 Bayanlar ve Büyük Bayanlar kategorileri maçları var. Burada da inşallah ilk üçe girmek için elimizden geleni yapacağız. Türkiye Ulusal Sutopu Liglerinde mücadele eden tek ilçe takımıyız. Rakiplerimizin bütçeleri ile bizimki arasında dağlar kadar fark olmasına rağmen onlarla başa baş mücadele ediyoruz. Ancak son zamanlardaki ekonomik dalgalanmalar bizleri de çok etkiliyor. Federasyonun katkısı oldukça azaldı. Deplasmanlara gidebilmek için ailelerimizden destek almak zorunda kalıyoruz. Kalıcı bir sponsor ile bu problemlerimizi çözmeye çalışıyoruz. Bu konuda arayış içerisindeyiz. Tüm bu sorunlara rağmen ortada bir gerçek var ki; ulusal başarılarımız devam ediyor. Yakın bir tarihte milli takımlara yeni seçilen sporcularımızın da müjdesini paylaşacağız. Kulüp tarihimizin 82. Kupasını kazanmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu süreçte emekleri geçen antrenörlerimiz Ökkeş Türkmen Çiçek ve Mehmet Aktepe’ye, tüm sporcularımıza, ulaşımımıza destek sağlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’a, DTO İskenderun Şubesi Yönetim Kuruluna, müsabakalara katılmamıza maddi manevi destek sağlayıp sürekli yanımızda olan fedakar ailelerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"