Kahraman şehidimiz dualarla anıldı

Yayınlanma Zamanı : 15 Temmuz 2019 Saat: 13:56

Kahraman şehidimiz dualarla anıldı

İskenderun’un kahraman gönüllü korucularından Ömer Salık, şehit oluşunun 7’inci yıldönümünde dualarla anıldı. Okutulan Mevlid-i Şerif’e; İskenderun İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Keskin, MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, ailesi, sevenleri ve dostları katıldı.

14 Temmuz 2012 yılında akşam saatlerinde Sarıseki Mahallesi’nin üst kısmında Amanos Dağları’nın eteklerinde teröristlerin, askerin geçiş güzergâhına mayın döşeyeceği istihbaratı üzerine operasyon emri verilmiş; güvenlik güçleri ile birlikte operasyona çıkan korucubaşı Ömer Salık, askeri birliğe yönelik terörist saldırıda açılan ilk ateşte boynundan vurularak, olay yerinde şehit olmuştu.

Bir dönem İskenderun’da MHP İlçe Başkanlığı görevini de üstlenen ve 53 yaşında şehit olan Ömer Salık, 10 yıl boyunca ‘gönüllü’ olarak katıldığı terörle mücadelede ‘korucubaşı’ olarak Amanos Dağları’nda görev yapmıştı.

Gelen konukları büyük bir onurla karşılayan şehit Ömer Salık’ın ailesi, taziyeleri tek tek kabul eti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"