Hatay’ı genç fikirlerle inşaa edecek

Yayınlanma Zamanı : 12 Temmuz 2019 Saat: 16:21

Hatay’ı genç fikirlerle inşaa edecek

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ‘Genç Fikirler Yarışıyor’ projesi ile kentleşme konusunda fikir sahibi olan öğrenciler ile UNESCO Hatay Gastronomi Evi’nde bir araya geldi.

Cumhuriyet Odası’nda gerçekleşen buluşmaya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte eşi Prof. Dr. Nazan Savaş da katıldı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Genç Fikirler Yarışıyor’ adlı projeye ulaşım, atık yönetimi, kalabalıklaşma, nüfus yoğunluğu ile oluşan olumsuzlukların giderilmesi ve doğal çevrenin korunması konularında fikirleri ile katkı sunan öğrenciler, düşüncelerini Başkan Savaş ile paylaştı.

Hatay’ın farklı bölgelerinden katılarak şehrin vizyonuna ve ekonomisine katkı sağlamak, kent turizmini canlandırmak, sağlıklı kentleşme ve doğal çevreyi korumak gibi konuları masaya yatıran gençler, bu anlamlı projede yer almaktan mutlu olduklarını ifade etti.

Gençlerin projelerini her zaman önemsediğini ve desteklemeye devam edeceğini belirten Başkan Savaş, “Bugün burada gençlerimiz ile Hatay’ın geleceğini konuşuyoruz. Böyle duyarlı gençler ile sohbet etmek ve aynı ortamda bulunmak beni oldukça mutlu etti. Gelecekle ilgili zaman zaman hepimizin kaygıları olsa da gençlerimiz umut dolu ve bilinçliler. İnşallah bizlerin çalışmaları ve gençlerimizin projeleri ile Hatay’da 10 yılda gelmiş olduğumuz noktaya daha iyi başarılar katarız” dedi.

Buluşmanın sonunda Başkan Savaş, Hatay için birbirinden farklı ve güzel proje üreten öğrencilere Teşekkür Belgesi ve Yılmaz Özdil’in Mustafa Kemal kitabını hediye etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"