Asaf Güven, ‘Suriyeli sorunu çözülecek!’

Yayınlanma Zamanı : 12 Temmuz 2019 Saat: 11:05

Asaf Güven, ‘Suriyeli sorunu çözülecek!’

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, Suriyelilerle gerginlik yaşanan Gözcüler Toplu Konutları’nda oturan vatandaşları makamında konuk etti. Yoğun Suriyeli yerleşiminin bulunduğu toplu konutlardaki vatandaşların özellikle Suriyeli mülteciler hakkındaki şikayetlerini ve taleplerini dinleyen Başkan Güven, halkı sağduyuya davet ederek, böyle bir durumun bir daha yaşanmaması için kaymakamlık ve emniyet güçleri ile birlikte gerekli çalışmaları yaptıklarını anlattı.

Arsuzluların huzuru ve refahı için tüm kurumlarla işbirliği içerisinde çalıştıklarını anlatan Başkan Asaf Güven, “Bu konuyla ilgili fazlasıyla şikâyetçi olduğunuzu biliyorum. Belediye olarak, ilçemizin huzuru, refahı ve güvenliği için elbette elimizden geldiğince çalışıyoruz. Suç işleyen kim olursa olsun, mutlaka hukuki olarak cezalandırılır. Yaşanan olayların sizi öfkelendirdiğini de biliyorum. Ancak daha sakin ve sabırlı hareket etmek, akıl yoluyla, sağduyuyla bu işi çözüme kavuşturmak gerekir. Temennimiz bu olayın bir daha tekrar etmemesidir. Bu konuda tüm güvenlik güçlerimizle, hem kaymakamlığımız hem de biz birlikte hareket edeceğiz. İlçemiz; yüzyıllardır, farklı dinlere ev sahipliği yapmış, insanların bir arada huzur ve kardeşlik içerisinde yaşadığı ve bu özelliğiyle örnek gösterildiği bir ilçedir. Bunu bozmaya da kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"