Düşleriyle ölümsüzlüğün altıncı yılı!

Yayınlanma Zamanı : 11 Temmuz 2019 Saat: 10:35

Düşleriyle ölümsüzlüğün altıncı yılı!

Eskişehir’de altı yıl önce Gezi Parkı eylemlerinde darbedilen ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, Antakya’da mezarı başında anıldı.

Antakya Ekinci Mezarlığı’nda düzenlenen anma programına Ali İsmail Korkmaz’ın ailesinin yanı sıra, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, arkadaşları ve bazı sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Anma programında anne Emel Korkmaz, oğlunun mezarı başında gözyaşı dökerken, Baba Şahap Korkmaz, yaptığı konuşmada acı ve zor günlerinde yanlarında olan herkese teşekkür ederek, canlarını yakanların kendi yüreklerinde de aynı acıyı yaşamalarını temenni etti.

Gencin ağabeyi Gürkan Korkmaz ise kardeşi Ali İsmail’in aralarından ayrılışının altıncı yılında onu ölüm şekliyle değil hayattayken yapmak istediklerini yaparak ve yeni bir hikaye başlatarak andıklarını belirtti.

Ali İsmail’in adını yaşatmak adına vakıf kurduklarını ifade eden Gürkan Korkmaz, gençlerin eğitim, sanatsal, kültürel projelerine destek olduklarını kaydetti.

Sümerler Amfi Tiyatro’da devam eden anma gecesinde ALİKEV Müzik Topluluğu’nun ardından Moğollar sahne aldı. Yüzlerce kişinin katıldığı konserde, ALİKEV adına yapılan açıklamada, “Aramızdan alınışının 6. yılında Ali İsmail Korkmaz’ı özlemle anıyor, 19 yıllık ömrüne sığdıramadığı düşlerini sizlerle birlikte gerçekleştirip onu yaşatmaya devam ediyoruz. ALİKEV olarak Ali İsmail’in nefes alabileceğimiz, özgür, eşitlikçi ve çatışmasız bir dünya hayalinin peşinden koşmaya hep beraber devam ediyoruz ve edeceğiz, çünkü birlikte daha güçlüyüz” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"