Tosyalı, demir çelik sektöründeki gücünü tescil etti

Yayınlanma Zamanı : 09 Temmuz 2019 Saat: 18:03

Tosyalı, demir çelik sektöründeki gücünü tescil etti

Dünya demir çelik sektörünün en önemli oyuncuları arasında yer alan Tosyalı Holding, Fortune 500’de 3’ü yeni olmak üzere 5 şirketle yer aldı. Demir çelik sektörünün karşı karşıya olduğu kota ve vergi sorunlarının yaşandığı, dünya ekonomilerinin küçüldüğü 2018 yılında hem yurt içi satışlarını hem de ihracatını artıran Tosyalı Holding, istikrarlı büyümesini sürdürürken, şirketlerinin ihracat ve karlılık listelerindeki hakimiyeti dikkat çekti.

Tosyalı Holding, bir önceki yıl Fortune 500’de yer alan Tosçelik Profil Sac Endüstrisi ve Tosyalı Demir Çelik Sanayi şirketlerinin yanı sıra 3 yeni şirketle demir çelik sektöründeki gücünü gösterdi. Tosyalı Toyo, Tosyalı Filmaşin ve İnşaat Demiri ile Tosçelik Spiral Boru ilk kez Fortune 500’e girme başarısını gösterdi.

Tosyalı Spiral Boru geçen yıla göre 120 kat artışla ihracatını en çok artıran şirket unvanını kazanırken, yine listeye ilk kez giren Tosyalı Toyo da satışını en çok artıran şirketler arasında dördüncü sırada yer aldı.

Holdingin amiral şirketlerinden biri olan Tosçelik Profil Sac Endüstrisi, bir önceki yıl 43 olan sırasını 2018 yılında korumayı başarmanın yanı sıra toplam satışlarını yüzde 25 oranında artırdı. Tosyalı Demir Çelik Sanayi AŞ de Fortune 500’de 253’üncü sırada yer aldı.

Tosyalı Holding’in Japon Toyo Grubu ile birlikte Osmaniye’de kurduğu ve 2018 yılında üretime başlayan Tosyalı Toyo ise büyük bir başarıya imza atarak üretime başladığı ilk yıl 120’nci sıradan giriş yaparak Türkiye’nin en büyük şirketleri arasına girdi. Tosyalı Toyo, satışını en çok artıran şirketler sıralamasında da dördüncü oldu.

Listeye 157’nci sıradan ilk kez giriş yapan bir diğer Tosyalı Holding şirketi ise Tosyalı Filmaşin ve İnşaat Demiri AŞ, Tosçelik Spiral Boru Üretim Sanayi AŞ de 323’üncü sıradan Fortune 500’e girmeyi başarmanın yanı sıra satışını en çok artıran şirketler listesinde bulunuyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"