Pazarda çöp poşeti uygulaması

Yayınlanma Zamanı : 09 Temmuz 2019 Saat: 11:45

Pazarda çöp poşeti uygulaması

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü,  pazaryerlerini daha temiz hale getirmek ve vatandaşın sağlıklı bir şekilde alışverişini yapmasını sağlamak amacıyla pazarcı esnafına çöp poşeti dağıttı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından dağıtılan çöp poşetleri hem pazarcı esnafını, hem de vatandaşları memnun etti.

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Bekir Aksoy, uygulama ile esnafın sebze ve meyve satışı sırasında oluşan çöplerini yere değil, poşetlere atacaklarını belirterek, böylelikle daha temiz bir pazar yeri oluşmasına katkı sunacaklarını söyledi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise hedeflerinin daha temiz pazar yerleri olduğunu belirterek, “Pazar yerlerinde yere atılan kabuklar pazaryerinde hem kokuya, hem de kirliliğe neden oluyordu. Biz bu sorunu çözüme kavuşturmak için pazarcı esnafımıza çöp poşeti dağıtarak, çöplerini bu poşette toplamalarını sağlayacağız. Daha sonra çöplerin bulunduğu poşetler pazaryeri kalktıktan sonra Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından toplanacak. Böylece pazar sonrası çirkin görüntüyü de ortadan kaldırmış olacağız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"