ÇKD’den Angus sorununa ‘Siyasi’ hamle!

Yayınlanma Zamanı : 05 Temmuz 2019 Saat: 17:00

ÇKD’den Angus sorununa ‘Siyasi’ hamle!

Çevre Koruma Derneği İskenderun Şube Başkanı Nermin Yıldırım Kara, İskenderunluları çileden çıkaran angus sorununu siyasi parti ilçe başkanları ile birlikte masaya yatırdı. Kara, iki gün süren toplantı sonrası İskenderun LimakPort Limanı’nda devam eden canlı hayvan sevkiyatları ve gemilerin limana yanaştığı dönemde yaşanan ‘Koku, sinek miktarında artış, başka bir liman sahası ve hastalık riskleri olasılıkları’ üzerine yapılan değerlendirmelerle ilgili sonuç bildirgesini kamuoyu ile paylaşırken, sorunu Hatay milletvekilleri ile de değerlendireceğini söyledi.

Çevre Koruma Derneği olarak insan ve hayvan sağlığını ilgilendiren konularda her zaman üzerlerini düşeni yapmaya hazır olduklarını söyleyen Kara, “Koku sorunu, hayvanların kontrollü ortamda taşınması ve sevkiyatı, hayvanların hijyen durumlarının gemide sağlanması, merkezi yetkili makamlar tarafından yetkilendirilen ilgili personellerin veteriner sınır noktası kontrol müdürlüklerinde hayvan ve insan sağlığını korumak amacıyla kimlik, belge ve fiziksel kontrollerinin en iyi şekilde yapılmasının sağlanması, farklı limanlarla ilgili bakanlık düzeyinde çalışmalar, alt yapı durumları ve mevzuata ilişkin gelişmeler’ hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Bunun sonucunda ise; bölgemizi ilgilendiren bu konunun önümüzdeki günlerde Hatay milletvekilleri ile yapılacak toplantıyla paylaşılması hususunda mutabakata vardık. Çevre Koruma Derneği İskenderun Şubesi olarak, toplantımıza duyarlılık göstererek davetimize karşılık veren siyasi partilerimizin kıymetli ilçe başkanlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"