Yönden Çifti’nden örnek ev sahipliği

Yayınlanma Zamanı : 03 Temmuz 2019 Saat: 11:51

Yönden Çifti’nden örnek ev sahipliği

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve eşi Dr. Ayşenur Yönden, yerel yönetim sürecinde hizmet paydaşı olarak gördüğü ve demokrasinin temel taşları olan mahalle muhtarlarını eşleri ile birlikte kaymakamlık konutunda akşam yemeğinde ağırladı.

2019 Mahalli İdareler Seçiminde halkın takdir ve teveccühü ile seçimi kazanan yeni muhtarların ikinci grubunu ağırlayan Kaymakam Yönden, yerel yönetimin en önemli dinamikleri olan muhtarlara verdiği değeri bir kez daha gözler önüne serdi.
Fatih Sultan Mahallesi Muhtarı Mehmet Türkoğlu, Sarıseki Mahallesi Muhtarı Serkan Saygılı, Karayılan Mahallesi Muhtarı Enver Sarraç, Cırtıman Mahallesi Muhtarı Şevket Ergüven ve Suçıkağı Mahallesi Muhtarı Yaşar Çelen’in katıldığı yemekte, Kaymakam Yönden Konuklarıyla yakından ilgilenirken, eşi Dr. Ayşenur Yönden de muhtar eşleriyle samimi bir diyalog oluşturarak, mahallelerin ve mahalle sakinlerinin sorun ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yapılabilecek çalışmaları kadın gözüyle değerlendirdi.

Muhtarlık müessesesinin, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil ettiğini söyleyen Kaymakam Yönden; “Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Milletimizin tercihine, teveccühüne ve itimadına mazhar olmak rütbelerin en büyüğü olduğu bilinciyle, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi bir görevi üstlenmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerimle, muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, İlçemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
Muhtarlarla gönül sofrasında buluşan Yönden Ailesi, gecenin ilerleen saatlerinde konuklarına kişiye özel hazırlanmış kalemler hediye takdim etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"