Hatay’a, işte o komutan geliyor!

Yayınlanma Zamanı : 01 Temmuz 2019 Saat: 10:09

Hatay’a, işte o komutan geliyor!

İstanbul’da Avcılar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organizasyonunda düzenlenen 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’üncü Yıldönümü Anma Etkinliğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün adının anılmaması üzerine etkinliği terk eden Avcılar Askerlik Şube Başkanı Albay Önder İrevül’ün yeni görev yeri Hatay. İrevül, bu kararı beklediğini belirtirken verdiği tepkiden pişman olmadığını ve yapılan bu görev değişikliğini madalya olarak gördüğünü ifade etti.

‘Cevap veremiyorum, affedin!’

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan İrevül, “Mesleğim icabı açıklama yaparak sizlere net bilgiler verme şansım yok. Evet, tayin oldum. Gelen telefon ve mesajlara yetişemiyorum. Şu andaki görevimden ayrılmadan yapmam gereken bazı prosedürler var, devir teslim vesaire… Ayrıca okul açılmadan halletmem gereken yeni ev adresi ve kızımın okul işlemleri var. Bu ve bazı başka sebeplerle sizlere yeterince cevap veremiyorum. Beni affedin” dedi.

‘Söyleyecek söz çok, ama…’

Yeni tayin yerine gitmemek için emeklilik, izin, rapor gibi hakları olduğunu kaydeden İrevül, bunların hiçbirini kullanmayacağını belirterek, “Kimse bıyık altından bile gülemeyecek. Beklemesem de utanmalarını, vicdanlarını zorlayacağım. Gideceğim oradaki silah arkadaşlarımla birlikte verilecek görevleri yerine getirmeye çalışacağım. Allah utandırmasın. Söyleyecek söz çok ama fazlası bana yakışmaz. Desteğiniz için teşekkür ederim” dedi.

‘Çünkü ben Harbiyeliyim!’

Albay Önder İrevül sürgün kararı ile ilgili, “Bekliyor muydum? Evet. Şaşırdım mı? Hayır. Pişman mıyım? Hayır. Yorgun muyum? Evet. Üzgün müyüm? Hayır. Kızgın mıyım? Evet. Karamsar mıyım? Hayır. İsyan ediyor muyum? Hayır. Yapılanı madalya olarak görüyor muyum? Evet. Çünkü ben Harbiyeliyim” ifadelerini kullandı.

Bakın o gün ne olmuştu?

Avcılar Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül, Çanakkale Zaferi için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte şehitler adına okunan duada, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün adının anılmamasına tepki göstermişti. İrevül, duayı okuyan öğretmenin yanına gidip, “Mustafa Kemal Atatürk’ü duydun mu sen hiç? Ona niye Fatiha okumadın” diyerek tepkisini göstermiş ve salonu terk etmişti. Daha sonra, İrevül’e bu tepkisinin ardından idari tahkikat başlatıldığı iddia edilmişti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"