HADO’ya 7 ay kaldı

Yayınlanma Zamanı : 28 Haziran 2019 Saat: 14:36

HADO’ya 7 ay kaldı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’dan Mersin, Kıbrıs ve Beyrut’a kadar uzanan bir güzergahta deniz otobüsü seferleri başlatmak amacıyla hayata geçireceği Deniz Otobüsü Projesi(HADO)’nin 7 aya kadar başlayacağını açıkladı. Yaklaşık bir yıldır limanda demirleyen Hatay’ın ilk deniz otobüsünü Arsuz Madenli Balıkçı Barınağı’nda yapılacak olan düzenlemeler tamamlanıncaya kadar geri yollayacaklarını söyleyen Başkan Savaş, ‘EXPO’yu hayal görüyorlardı, şimdi gerçek olduğunu gördüler’ derken, ertelemeler dolayısıyla HADO’yu da hayal olarak görenlere önemli bir gönderme yaptı.

Hatay’ı deniz yoluyla dünyaya bağlayacak olan projede gelinen son durumu değerlendiren Başkan Savaş, “HADO, konusunda Sayın Valimizle koordineli bir şekilde çalışıyoruz.  HADO’nun hayata geçmesi hem bürokrasiyi tamamlama, hem de Madenli Barınağı’nın fiziki yapısının tamamlanması dolayısıyla en geç 7 ay sürer.  Gemiyi bugün – yarın geri gönderiyoruz. Bir yıldır limanda duruyor. Biz bunu ya iş dünyasının iyi bir ekibiyle, ya da kendimiz yapacağız. İki grup yapabiliriz diyor.  Biz yapalım ya da başkası yapmış önemli değil, Bizim için Hatay’ın ekonomisine, ticaretine, turizmine katkısı önemli. Buradan para kazanma derdinde değiliz. İlk önceliğimiz; Beyrut – Hatay, Beyrut – Kıbrıs, Kıbrıs – Beyrut, Hatay – Kıbrıs ve Kıbrıs – Hatay. Madenli Barınağı, küçük çaplı bir liman gibi olacak. Oraya, gümrükleme sahası ve salon yapmak zorundayız. Valiliğin, orada su oyunlarıyla ilgili çalışması var. Bir kısmında da tekneler, yatlar kalabilecek. Bize sol taraftaki girişi verdiler. Katkılarından dolayı Sayın Valimize teşekkür ederim. Memleket adına birlikte yapacağımız hizmetler devam ederse, mutlu oluruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"