UKOME, yeni kararlar aldı

Yayınlanma Zamanı : 21 Haziran 2019 Saat: 17:18

UKOME, yeni kararlar aldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME) komisyonunun aylık kurul toplantısında Dörtyol ve Erzin ilçeleri arasında yoğun kazalara neden olan güzergahla ilgili gerekli trafik düzenlemelerinin yapılmasına karar verildi.

HBB Genel Sekreteri Nihat Tazeaslan başkanlığında, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Şevki Serin, Ulaşım Dairesi Başkanı M. İkbal Polat ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda 37 gündem maddesi görüşülerek oylamaya sunuldu.

Toplantıda öne çıkan maddeler arasında, Samandağ’dan gelen kooperatiflerin Antakya Minibüs Garajı’na girme zorunluluğu kaldırılması oybirliği ile kabul edildi. 14.08.2018 tarih ve 2018-203 sayılı UKOME kurul kararında belirlenen Kamera, Kayıt Ve Araç Takip Sistemi Şartnamesinde oluşturulan okul servis araçlarında uygulanacak olan araç kamera sayısındaki değişiklik oybirliği ile kabul edildi.

Ayrıca, Hatay il genelinde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılabilmesi, sorunlara kısa sürede çözüm bulunması ve alınması gereken trafik tedbirleri kapsamında, Dörtyol ve Erzin ilçeleri arasındaki eski Erzin Yolu ve Altınçağ ile Kuzuculu Yolu olan güzergâhının muhtelif noktalarında, gerekli görülen trafik düzenlemelerinin yapılmasına oybirliği ile karar verildi.

İl geneli toplu taşıma ve ulaşımın iyileştirilmesine yönelik gerçekleştirilen toplantıda 30 ana gündem ve 7 ek gündem olmak üzere toplamda 37 madde görüşüldü. Toplantıda 27 madde kabul, 7 madde ret ve 3 madde de alt komisyona havale edilmesi yününde karara bağlandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"