Hatay’da bilim şenliği var

Yayınlanma Zamanı : 10 Haziran 2019 Saat: 16:36

Hatay’da bilim şenliği var

Hatay Bilim ve Sanat Merkezi tarafından yürütülen ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mustafa Kemal Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, Hatay BüyükŞehir Belediyesi ve İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi’nin desteklediği Teknouzay Bilim Şenliği-2, 11-12 HAZİRAN 2019 tarihlerinde Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Sökmen Kampüsü’nde gerçekleşecek.

İlki geçtiğimiz yıl İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi ile İskenderun Teknik Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen şenliğin ikincisi Hatay’da ilk ve tek 4007 proje olma özelliğini taşı masının yanısıra, uzman katılımcıların konuşmaları, uzay ve ay gözlem etkinliği ile astrofotoğrafçılık ile bilimin kapılarını Hatay’da açacak.

Bilim kültürünü ve bilim iletişimini toplumun daha geniş kesimlerine yaymak amacıyla düzenlenecek olan ve iki gün sürecek olan Teknouzay Bilim Şenliği-2 ile toplumun bilime olan ilgisini artırmak, çocukları ve gençleri uzay bilimleri temelinde tüm bilim alanlarında kariyer yapmaya özendirmek, alanın uzmanı olan bilim insanlarıyla her yaştan ve kesimden katılım gösterecek insanı bilim çatısı altında buluşturup kaynaştırmak hedefleniyor.

Projede uzayda tarım, moleküler biyoloji, uydu ve roket sistemleri, sanal gerçeklik, gezegenimizdeki kayaç yapıları, nanoteknoloji ve güneş pilleri, evrendeki gök cisimleri, Türkiye’de astronomi gibi uzay ve teknolojiye dair bir çok konu gerek konferanslarla gerekse atölyelerle katılımcılara sunacak olan şenliğinin proje ekibinde Türkiye’den ve Hatay’dan çok değerli öğretmenler ve akademisyenler yeraldı.

“TÜBİTAK 4007 Teknouzay Bilim Şenliği”ninde katılımcılar, ayrıca origamiyle takım yıldızı ve roket tasarımları yapmanın ayrıcalığını da yaşayacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"