Çevre dostu çocuklar, 3 ilçede buluşacak

Yayınlanma Zamanı : 10 Haziran 2019 Saat: 12:49

Çevre dostu çocuklar, 3 ilçede buluşacak

Hatay Büyükşehir Belediyesi, her yıl 5- 11 Haziran tarihleri arasında kutlanan ‘Dünya Çevre Haftası’nda çevrenin önemine dikkat çekmek adına İskenderun Millet Parkı’nda da bir dizi etkinliğe imza atacak.

11-12 Haziran günlerinde İskenderun, Antakya ve Samandağ’da gerçekleşecek olan tiyatro gösterisi, çocuklara yönelik yüz boyama etkinlikleriyle HBB, çocukların çevrenin korunması noktasında duyarlı bireyler olarak yetişmelerini amaçlarken, çevre dostu çocukları biraraya getirecek.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen kutlama programıyla, doğanın ve canlıların korunması, çevrenin temiz tutulması, temiz çevrenin insan sağlığı üzerindeki etkileri konularına dikkat çekmek ve bu konuda duyarlılık yaratmak hedefiyle genç yaştaki öğrencilerin dahil edileceği etkinlikler gerçekleşecek.

3 ilçede düzenlenecek etkinlikler şöyle:

11 Haziran 2019 Salı günü Antakya Atatürk Parkı’nda saat 15.00 da ‘Sevimsiz Mikroplar Tiyatro Gösterisi (HBB Tiyatro Topluluğu), Çocuklara yönelik animasyon gösterisi, Ekologic Kids Spor Kulübü dans gösterisi, TEMA ve Antakya Çevre Koruma Derneği’nin kuracağı stant etkinlikleri ile başlayacak.  Aynı gün Samandağ Sıdıka Bedia Kara Okulu’nda Saat 18.00 da Boran Spor Kulübü tarafından bisiklet ve temizlik etkinliği gerçekleştirilecek.(Bisiklet etkinliği güzergahı Sıdıka Bedia Kara İlkokulu’nun önünden ve sahile kadar)

12 Haziran 2019 Çarşamba günü son bulacak olan etkinlikler; İskenderun Millet Parkı’nda Saat 15.00 da başlayacak. İskenderun’daki etkinlikler; ‘Sevimsiz Mikroplar Gösterisi (HBB Tiyatro Topluluğu) Çocuklara yönelik animasyon gösterisi, Ekologic Kids Spor Kulübü dans gösterisi, Antakya Doğa, Sanat ve Turizm Derneği tarafından müzik dinletisi ile son bulacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"