Sakın kanmayın!

Yayınlanma Zamanı : 07 Haziran 2019 Saat: 15:58

Sakın kanmayın!

İskenderun Belediyesi zabıta ekipleri, dernekler adına dergi satarak insanların duygularını istismar eden şahıslar hakkında yasal işlem yaparken, vatandaşları da uyardı.

Zabıta ekipleri, şehir dışından geldikleri belirlenen şahısların, üzerinde ‘yıl bir’, ‘sayı bir’ yazılı henüz yeni basılmış sözde yardım amaçlı dergiyi 5 lira para karşılığında satıldığını öğrendi.

Her bayramda sözde bir dernek yararına izinsiz dergi satışında bulunan seyyar satıcılar ile mücadele eden ekipler,  söz konusu şahıslara Kabahatler Kanunu 5326 /37 sayılı kanuna göre cezai işlem uyguladı.

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Bekir Aksoy, derneklerin seyyar satış yapmadığını, dergi, bayrak gibi seyyar satışta bulunmadığını belirterek, vatandaşları bu konuda uyardı.

Zabıta Müdürü Bekir Aksoy, “İnsanlar bu şahıslara karşı duyarlı olmalı ve yardım etmelerine engel olmalıdır” uyarısında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"