Ali İsmailler ölmez!

Yayınlanma Zamanı : 02 Haziran 2019 Saat: 20:49

Ali İsmailler ölmez!

Gezi Direnişi sırasında Eskişehir’de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz, ölümünün 6. yılında öldürüldüğü yerde anıldı.

2 Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı protestolarında saldırıya uğrayıp tedavi gördüğü hastanede 38 gün sonra yaşamını yitiren Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz(19)’ın saldırıya uğradığı Kurtuluş Mahallesi Sanayici Sokak’ta düzenlenen törene Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, babası Şahap Korkmaz, Ağabey Gürkan Korkmaz, ablası Melike Korkmaz, TİP Hatay milletvekili Barış Atay, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Ali İsmail’i anmak için bir araya gelen vatandaşlar ‘Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür’, ‘Ali İsmail Korkmaz onurumuzdur’, ‘katiller halka hesap verecek’, ‘direne direne kazanacağız’ sloganlarıyla aileye destek verdi.

‘Ali İsmail Sokak’ talebi

Anma töreninde konuşan Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Mehmet Akif Aladağ, “Gezi Parkı İsyanı’nın 6’ıncı yılında buradayız. Burası Sanayici sokak, İstanbul için Taksim ne kadar anlamlı ise Eskişehirliler için burası o kadar anlamlıdır. Çünkü o güzel atlara binip aramızdan ayrılan güzel çocuklardan birisi olan sevgili Ali İsmail’in yaşamına kast edildiği yerdir. Buradan değerli belediye başkanlarımıza bir çağrı yapalım. Bu sokağın adını ‘Ali İsmail Sokak’ koyarak buraya Ali’mizin destanına layık bir heykel dikerek yaşananları kimsenin asla unutmasına izin vermeyelim” dedi.

Rahat uyuyabiliyor musunuz?

Gözyaşları içerisinde konuşan Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, “Oğlumun öldürüşün göz yumanlar sizler rahat uyuyabiliyor musunuz? Vicdanlarınız rahat mı? Ben onu merak ediyorum. Bakın bir Ali’yi katlettiniz ama kaç tane Ali var etrafınızda. Ali İsmail çoğalarak buraya geliyor. Ali İsmail ölmedi, Ali İsmail yaşıyor. Ali İsmail burada, bu sokakta. Türkiye’nin her yerinde, bunu böyle bilin. Ali İsmail’in katledilmesine göz yumanlar, çocuklarına nasıl sarılıyor? Nasıl çocukların evladım diyebiliyor” dedi.

Ali İsmail’in babası Şahap Korkmaz ise, Ali İsmail’in gerçek katillerinin, Ali İsmail’i öldürenlere sahip çıkanlar olduğunu söyleyerek, “hepsini lanetliyoruz” dedi.

Minik Ali İsmail amcasının mezarında

Törene katılanlar Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafına kırmızı karanfil bırakırken, anne Emel Korkmaz ise papatyalardan oluşan bir demet çiçek bıraktı. Törende Ali İsmail Korkmaz’ın ağabeyi Gürkan Korkmaz’ın 2 yaşındaki Ali İsmail ismini taşıyan oğlu Ali İsmail Korkmaz da amcasının fotoğrafına kırmızı karanfil bıraktı. Abla Melike Korkmaz da kardeşinin fotoğrafına sarılarak uzun süre ağladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"