Zabıtadan ‘Bayram’ denetimi

Yayınlanma Zamanı : 30 Mayıs 2019 Saat: 11:24

Zabıtadan ‘Bayram’ denetimi

İskenderun Belediyesi Zabıta Ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi işletmelerde hijyen denetimlerini arttırdı. İşletmelerin temizliğini, çalışma ruhsatlarını, ürünlerin tazeliğini ve son kullanma tarihlerini inceleyen ekipler, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehir genelinde şeker ve çikolata satan esnafı da denetleyerek, çeşitli uyarılarda bulundu. 


İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Bekir Aksoy, halkın sağlığına zarar veren ve tehdit eden unsurların ortadan kaldırılması yönünde yaptırımlar uyguladıklarını ifade ederek, vatandaşlardan herhangi olumsuz bir durum ile karşılaşılması durumunda 444 1939 numaralı telefonu aramalarını istedi.

Yapılan denetimler hakkında bilgiler veren İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise  “Halkımızın sağlığı bizim için her şeyden önemlidir. Bu konuda Zabıta Müdürlüğümüze düşen görevleri eksiksiz bir şekilde yerine getiriyoruz. Vatandaşlarımızın güzel bir bayram geçirmeleri için denetimlerini sıklaştırdık. Açıkta satılan ürünleri alırken aşırı sıcağa maruz kalmış ve beyazlaşmış üründen mutlaka kaçınsınlar. Vatandaşlarımız satış yapılan yerin fizikî görünümüne ve temizliğine dikkat etsinler. Kurallara aykırı bir durum söz konusu olduğunda Zabıta Müdürlüğümüze şikâyette bulunabilirler. Ben şimdiden tüm halkımızın sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir geçirmelerini dileyerek şimdiden bayramlarını tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"