Gençlere birincilik yakışır

Yayınlanma Zamanı : 30 Mayıs 2019 Saat: 10:47

Gençlere birincilik yakışır

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen “Kültür ve Sanat Yarışmaları” projesi kapsamında çeşitli brançlarda dereceye giren  gençlere ödüllerini takdim etti.

 “Gençler Arası Türk Müziği Yarışması”, “Gençler Arası Bilgi Yarışması” ve “Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması” adı altında gerçekleştirilen yarışmalarda İskenderun Gençlik Merkezi’ni temsilen dereceye girerek İskenderun’a birincilikler getiren gençlere, İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin ve öğretmenleri eşlik etti.

Kaymakam Yönden, Hatay’ı ve İskenderun’u başarıyla temsil etmesinin yanı sıra akranlarına da örnek olan gençleri canı gönülden tebrik ederken, gençlik merkezinin hayata geçirdiği sosyal etkinliklerle, gençlerin geleceğine yön vermesinin yanı sıra kültür ve sanat etkinlikleri ile de gençlerin toplumsal yaşamına ivme kazandırdığını söyledi.

Birinciler İskenderun’dan

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kültür ve Sanat Yarışmaları projesi kapsamında Gençler Arası Türk Müziği Yarışması adı altında “Sahne Sırası Sende” sloganıyla düzenlenen müzik yarışmasında İskenderun Teknik Üniversitesi Konservatuar Bölümü öğrencisi Muhammet Oğuz Hatay İl 1’ncisi olmasının yanı sıra Akdeniz Bölge Finallerinde ise 2’nciliği ;

Gençler Arası Bilgi Yarışması adı altında “Kim Bilir” sloganıyla düzenlenen yarışmada İskenderun Demirçelik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Şilan Gülçü, Mehmet Yakut ve Yusuf Öztürk Hatay İl 1’ncisi olmasının yanı sıra Akdeniz Bölge Finallerinde ise 2’nciliğini elde ederek, başarıya imza attı.

Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması adı altında “Bir Şiir Bir Nefes” sloganıyla düzenlenen bayanlar kategorisi şiir okuma yarışmasında Belen Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Elmas Yıldıray Hatay İl 1’ncisi, erkekler kategorisinde de İskenderun Demirçelik Anadolu Lisesi öğrencisi Furkan Oruz ise Akdeniz Bölge Finallerinde 1’nciliği elde ederek, Ankara’da düzenlenen Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"