Minik ellerden büyük hamleler

Yayınlanma Zamanı : 25 Mayıs 2019 Saat: 15:05

Minik ellerden büyük hamleler

İskenderun Belediyesi’nin düzenlediği 1. Minikler Geleneksel Satranç Turnuvası,  5 yaşındaki çocukların çekişmeli müsabakalarına sahne oldu.

Millet Parkı’nda 135 çocuğun katılımıyla düzenlenen turnuva, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın yaptığı ilk hamle ile başladı.

Satranç şöleninin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Fatih Tosyalı,” Farklı zamanlarda düzenleyeceğimiz satranç turnuvalarında özellikle çocukların bu alanda tecrübe kazanmasını sağlayacağız. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen satranç turnuvasıyla çocuklar ebeveynleriyle birlikte kaliteli zaman geçirdi. İskenderun Satranç Kulübü’ne bu organizasyon için teşekkür ediyoruz.Satranç hakemleri gözetiminde gerçekleşen müsabakalar çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Satranç oynarken düşünmeyi ve sabretmeyi de öğrenen çocukların yaptığı hamleler büyüklere taş çıkardı. Sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz devam edecek” dedi.

Turnuva sonucunda katılımcıların tamamına madalya ve katılım belgesi törenle takdim edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"