Suriyelilerin iş yerlerine denetim

Yayınlanma Zamanı : 07 Mayıs 2019 Saat: 14:35

Suriyelilerin iş yerlerine denetim

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, gıda satışı yapan Suriyeli esnaflara ait iş yerlerinde de hem ruhsat kontrolü, hem de gıda denetimi yaptı.

Denetimleri titizlikle sürdüren zabıta ekipleri, Suriyeli işyerlerinin yanısıra haksız rekabet ve kazancın önüne geçmek için esnafları ruhsat almaları konusunda uyardı.

Ruhsat almayan esnafın işyerlerine kapatma cezası uygulanacağını söyleyen İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Bekir Aksoy ,”Vatandaşların sağlığı için denetimler giderek artacak. Suriye uyruklu esnaflara ait gıda maddesi satan iş yerlerini denetledik. Ruhsatı olmayan işyerlerini uyardık, kurallara uymayan Suriyeli esnaflara gerekli cezai işlemler uygulanıyor. Verilen süre zarfında ruhsat çıkarmamaları halinde kapatma cezası uygulanıyor” dedi.

İşyerleri kayıt altına alınacak

İşyerlerini kayıt altına alınarak haksız rekabeti önlemek istediklerini kaydeden zabıta müdürü Bekir Aksoy, vatandaşların sağlıklı, huzurlu ve güvenilir bir şekilde alışverişlerini yapabilmeleri için denetimlerine belirli programlar dâhilinde devam edeceklerini kaydetti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"