4’üncü yıla özel 4’üncü TEKNOVER-İSTE Günleri

Yayınlanma Zamanı : 03 Mayıs 2019 Saat: 15:01

4’üncü yıla özel 4’üncü TEKNOVER-İSTE Günleri

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, geçtiğimiz hafta 4’üncü yılını kutlayan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) tarafından düzenlenen “4. Teknoversite Günleri” açılış programına katılarak, akademisyenler, mucit öğrenciler ve geleceğimizin teminatı gençlerle bir araya geldi.

4.Teknoversite Günleri açılış programına Hatay Vali Yardımcısı Erol Özkan, AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı M.Fatih Tosyalı, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, İSTE Rektörü Prof.Dr.Türkay Dereli, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Türk Kızılayı Hatay Şube Başkanı Kudret Özbakış ile İskenderun Şube Başkanı Recep Sivri, İSTE Daire Başkanları, akademisyenler, öğrenciler ve diğer davetliler katıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşunun yapılması ve akabinde istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan törende, İSTE tanıtım videosunun sunulması ve akabinde günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların yapılmasıyla devam etti.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Konferans Salonu’nda gerçekleşen programda yaptığı konuşmada, bir yıllık emeklerinin Teknoversite Günleri’nde gün ışığına çıktığını söyledi.

Teknoversite günlerinin öğrenciler açısından önemli olduğunu belirten Dereli, “Üniversitemiz sayesinde 4 yıl içerisinde İskenderun’a yaklaşık olarak 1 milyon insan gelip gitmiş. Bu etkinliğimize de 30 bin ziyaretçi bekliyoruz” diye konuştu.

Etkinlikte öğrencilerin güzel çalışmalara şahit olacaklarını dile getiren İskenderun Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu da herkesi Teknoversite Günleri’ne beklediklerini aktardı.

Teknoversite Günleri’nin sembolik açılış kurdelesi kesilerek üniversitesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu teknolojik ürün ve prototipler incelendi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"