Hem gözleri, hem cepleri yaktı

Yayınlanma Zamanı : 24 Nisan 2019 Saat: 13:40

Hem gözleri, hem cepleri yaktı

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) 2018 yılı verilerine göre yüzde 184 fiyat artışı ile geçen yıl en çok zamlanan ürünü olan kuru soğanın Hatay’da hasadına başlandı. Türkiye’nin farklı bölgelerinden Hatay’a gelen mevsimlik tarım işçilerinin gerçekleştirdikleri soğan hasadının ardından çuvallara doldurularak Türkiye’nin farklı bölgelerine gönderilen soğanın, il genelinde ekilen 20 bin dekar alandaki ürünün toplanmasıyla fiyatlarının da dengelenmesi bekleniyor.

Dekar başına 3-5 ton soğan hasadı

Hatay Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, il genelinde 20 bin dekar alana soğan ekildiğini ve dekar başına 3-5 ton ürün elde edildiğini belirterek, yağışların fazla olması nedeniyle hasadın biraz geciktiğini dile getirdi.

Soğan hasadının 20 Mayıs’a kadar devam edeceğini vurgulayan Çolakoğlu, ürünün piyasada yerini almasıyla da fiyatların dengeleneceğini tahmin etiklerini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"