Demir-çelik atığına TOSYALI HARSCO ile son

Yayınlanma Zamanı : 23 Nisan 2019 Saat: 10:00

Demir-çelik atığına TOSYALI HARSCO ile son

Tosyalı Holding, metal geri kazanım hizmetleri ve cüruf satışı için Amerikalı endüstri şirketi Harsco Corporation ile Osmaniye’deki Tosçelik tesislerinde yarı yarıya ortak kuracağı Tosyalı Harsco şirketi faaliyete başladı.  Osmaniye ve İskenderun bölgesindeki çelik üreticilerinin katma değerli geri dönüşümü amaçlayan söz konusu işbirliği kapsamında ilk etapta 10 milyon dolar yatırım yapılan şirket, Tosçelik tesislerinin atıklarını değerlendirecek metal geri kazanım hizmetleri ve cüruf satışı yapacak.

Türk çelik sektörünün temel sorunlarından biri olan cürufun bertaraf edilmesi ve tekrar ekonomiye kazandırılması amacıyla geçtiğimiz yıllarda işbirliği protokolünü imzalayan iki şirket, yıllık 1.2 milyon ton cüruf atığının ekonomiye kazandırılacak olmasıyla hem metal geri kazanım hem de yol yapımı, çimento üretimi ve gübre üretimi gibi sektörlere hammadde olacak agrega kullanımıyla cüruf depolama alanı ihtiyacını minimize edecek.

Tosyalı Holding ile gerçekleştirilen bu ortaklıkla Harsco, ayrıca Türk çelik üretim sektörüne de ilk kez giriş yapmış oldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"