‘Hatay, açık hava müzesidir’

Yayınlanma Zamanı : 15 Nisan 2019 Saat: 13:06

‘Hatay, açık hava müzesidir’

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın sahip olduğu medeniyet birikimi, tarihi zenginliği, çeşitli inanç ve kültürlerin kesişme noktası olması yönüyle adeta bir açık hava müzesi olduğunu söyledi. 43’ncü Turizm Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, sahilleri ve gastronomi şehri olması yönüyle de Hatay’ın ülkenin en önemli turizm destinasyonlarından biri olduğunu belirterek, turizmin dört mevsime yayılması, çeşitlendirilmesi, geliştirilmesinin önemine değindi.

Vali Doğan,  Turizm Haftası mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kıtaların birleştiği, üç yanının denizlerle çevrildiği, dört mevsimin bir arada yaşandığı, binlerce yıllık tarihi mirastan süzülen kültürel birikim ve bunun ışığında gelişen Türk mutfağı ile medeniyetlerin buluştuğu bu coğrafyada yer alan Türkiye’nin turizm potansiyeli, bugün en önemli kaynaklarımızdan biri haline gelmiştir. Toplumumuzda turizm konusunda farkındalığı artırmak, doğal, tarihi ve kültürel varlıklarımızı koruma kullanma dengesi içinde turizme kazandırmak amacıyla 1976 yılından itibaren her yıl 15-22 Nisan tarihleri arası “Turizm Haftası” olarak kutlanmaktadır. Hatay sahip olduğu medeniyet birikimi, tarihi zenginliğe sahip eserleri, çeşitli inanç ve kültürlerin kesişme noktası olması yönüyle adeta bir açık hava müzesidir. Ayrıca pırıl pırıl sahilleri ve gastronomi şehri olması yönüyle de ülkemizin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Hatay’da turizmin dört mevsime yayılması, çeşitlendirilmesi, geliştirilmesi büyük önem arz etmektedir. İlimizin turizmde hak ettiği konuma ulaşması için kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere tüm paydaşlar ile büyük bir gayretle iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu düşüncelerle, Turizm Haftası’nda 2019 yılının İlimiz turizmi açısından başarılı bir yıl olmasını ve turizm haftası boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerin bu başarıya önemli katkılar sağlamasını diler ve bütün Hataylı vatandaşlarımızın Turizm Haftası’nı kutlarım.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"