Hatay’daki doktorlar şiddete karşı ayaklandı!

Yayınlanma Zamanı : 03 Nisan 2019 Saat: 14:14

Hatay’daki doktorlar şiddete karşı ayaklandı!

Hatay’da birinci basamak sağlık personelleri, geçtiğimiz günlerde İzmir’deki bir aile sağlık merkezinde görev yapan Dr. Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu’na 11 kişilik grubun gerçekleştirdiği saldırıyı protesto etti.  Hatay İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan sağlık personelleri, ‘Sağlıkta şiddet son bulsun’ sloganları atarak, şiddeti protesto ederken, sağlıkta şiddet ile ilgili etkin ve caydırıcı önlemler alınmasını talep etti.


Hatay Aile Hekimleri Derneği Başkanı Nihat Fahlioğulları, yaptığı açıklamada, son 1 ay içerisinde 3 meslektaşlarının fiziki ve sözlü şiddete maruz kaldığını, sağlıkta şiddetin son bulması gerektiğini belirterek, “Savaşta bile dokunulmazlığı olan sağlık çalışanları artık görevi başında şiddete maruz kalıyor. Sözel şiddete maruz kalıyor. Tehdit ediliyor. Darp ediliyor ve maalesef öldürülüyor. Biz özveri ile çalışan sağlık çalışanları ve onların temsilcileri olarak diyoruz ki, etkin, caydırıcı, ertelemesiz ve uygulanabilir. Sağlıkta Şiddet Yasası bir an önce çıkarılmalıdır. Yeni yasada sözel şiddet, sosyal medya, görsel ve yazılı basında yapılan yanlı, hedef gösteren, halkı galeyana getiren, asılsız ithamlara da cezai yaptırımlar olmalıdır. Bu yasa düzenlenene kadar mevcut yasalarda var olan cezalar en üst düzeyde uygulanmalıdır. Kanunlara uygun görev yapan meslektaşlarımız korunmalıdır. 184 SABİM hattı asıl amacına uygun olmalıdır. Şikayet hattı olmaktan çıkıp sağlıkla ilgili bilgilendirme hattı olmalıdır” dedi. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"