Hatay Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu ilk kez toplanacak

Yayınlanma Zamanı : 14 Mart 2019 Saat: 10:28

Hatay Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu ilk kez toplanacak

Hatay Valiliği,  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın doğrudan merkeze bağlı taşra teşkilatı olarak Hatay’da kurduğu ‘Hatay Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun ilk toplantısını yarın gerçekleştireceğini duyurdu.

İl genelindeki mevcut tarihi ve kültürel varlıkların korunması, gelecek nesillere daha sağlıklı aktarılabilmesi amacıyla yürütülecek süreçleri yerinden takip etmek amacıyla kurulan Koruma Kurulu için Hatay Arkeoloji Müzesi’nde bir alanın tahsis edildiği öğrenildi.

Personel ataması, kurul üyelerinin görevlendirmesi ve Hatay’a ait olup Adana Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulunda bulunan dosyaların ‘Hatay Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’na aktarılması gibi işlemlerin tamamlanmasının ardından faaliyete başlayan kurulun yarın yapılacak olan ilk toplantısı için Hatay Valiliği’nden yapılan duyuru şöyle, “ İlimizde mevcut tarihi ve kültürel varlıkların korunması süreçlerini yerinde takip etmek üzere, doğrudan Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı taşra teşkilatı olarak; “ Hatay Kültür Varlıkların Koruma Kurulu” oluşturulduğu ve kadrolarına atama yapıldığı daha önce kamuoyu ile paylaşılmış idi. Hatay Kültür Varlıkları Koruma Kurulu ilk toplantısını, Kurul için Hatay Arkeoloji Müzesi’nde tahsis edilen mekanda 15 Mart 2019 Cuma günü gerçekleştirecektir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"