Hataylı Meleklere, milletvekili meleklerden tam destek

Yayınlanma Zamanı : 30 Ocak 2019 Saat: 11:57

Hataylı Meleklere, milletvekili meleklerden tam destek

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, CHP’li kadın milletvekilleri ile birlikte Euroleague Women’de Türkiye’yi temsil eden iki takımdan biri olan Hatay Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı’nın Yunanistan ekibi Olympiakos karşısında oynadığı maçta Hatay’ın Meleklerini destekledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ve Atina Başkonsolusu Oya Yazar ile birlikte izlediği ve Meleklerin rakibini 80-76 yendiği maçı değerlendiren Milletvekili Suzan Şahin, ‘Bayrağımızı tüm dünyada dalgalandıran takımımızın başarısı, sadece bizim değil tüm Hatay’ın başarısıdır” dedi.

CHP’nin kadın milletvekilleri olarak Hatay’ın Meleklerine verdikleri sözü tuttuklarını söyleyen Suzan Şahin,  “2010 yılında Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan takımımız, 2016 ve 2018 yıllarında Cumhurbaşkanlığı Kupasını kazanarak Türkiye kadın basketbolunun en büyük ve en anlamlı kupasını 2 kere Hatay’a getirdi. Hem Türkiye’de hem de Avrupa’da ülkemizi temsil eden ve başarılarıyla bizleri gururlandıran Hatay Büyükşehir Belediyespor’un elde ettiği bu başarılar, ülkemizde sıklıkla konuşulur oldu. Biz CHP’li kadın milletvekilleri de 2018 Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı aldığı gün Hatay’ın Melekleri’ne bir söz vermiş, ilk Avrupa maçında kendilerini desteklemek üzere tribünden tezahürat yapacağımızı söylemiştik. Bugün de Atina’da kendilerini yalnız bırakmayarak verdiğimiz sözü tuttuk. Oynadığı oyun ile taraflı tarafsız tüm basketbol severlerin beğenisini kazanan Hataylı Melekleri’ni tebrik ediyoruz. Hatay, Unesco’nun 26.Gastronomi Şehri olmasının yanında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’ın gayretleri ile bir dünya takımı olan Hatay Büyükşehir Belediyespor’ı da içinden çıkarmış, bayrağımızı tüm dünyada dalgalandırmıştır. Bu başarı sadece bizim değil tüm Hatay’ın başarısıdır’’ dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"