HATSU, Arsuz’da selin izlerini siliyor

Yayınlanma Zamanı : 28 Ocak 2019 Saat: 11:00

HATSU, Arsuz’da selin izlerini siliyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Arsuz’da etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle birçok mahallede içme suyu hatlarında oluşan sorunlarını çözmek için çalışmaların sürdüğünü duyurdu.

Olumsuz hava koşullarının, dağlık bölgelerde bulunan su gözlerinden mahallelere içme suyu iletilmesini sağlayan boruları tahrip ettiğini bildiren Genel Müdürlük, Arsuz’a bağlı birçok mahallede aşırı yağış nedeniyle sel meydana geldiğini ve hasar gören içme suyu hatlarının onarımının yapıldığını açıkladı.

Vatandaşların su ihtiyacını sorunsuz bir şekilde karşılayabilmesi amacıyla zor şartlarda ve dağ yamaçlarında ekipler tarafından çalışmalar gerçekleştirildiğini aktaran HATSU ekipleri, Konacık Mahallesi’nde ise 10 meskenin içme suyunu sağlayan hattın zarar görmesi üzerine 63’lük borular ile 150 metre yeni hat çekildiğini bildirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"