Dev tünel projesi için tarih verdi

Yayınlanma Zamanı : 26 Ocak 2019 Saat: 19:42

Dev tünel projesi için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bölge illerinin İskenderun Limanı’na daha kısa mesafeden ulaşımını sağlayacak olan Hassa Tüneli ile ilgili tarih verdi.

İskenderun Limanı, Gübretaş Limanı ve İsdemir Limanı’nı Gaziantep, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa, Diyarbakır, Kahramanmaraş sanayisinin ürünlerini dünya pazarlarına 80 kilometre yaklaştırarak rekabet gücünü arttıracak olan tünel, Gaziantep İskenderun arasını 221 kilometreden 136 kilometreye, Kahramanmaraş İskenderun arasını 186 kilometreden 151 kilometreye, Kilis İskenderun arasını 153 kilometreden 113 kilometreye, Hassa Payas arasını da 100 kilometreden 31.3 kilometreye düşürecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti Gaziantep adaylarını tanıtırken yaptığı konuşmada Amanos Tüneli ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “Yerel ve yatay mimari ile inşa edeceğimiz 50 bin konutluk yeni bir şehri; tüm ticari kültürel alanlarıyla birlikte kuruyoruz. Bunu şimdi Türkiye’de şu anda sadece Gaziantep yaşıyor. Bu projenin ilk etabında halen 2795 konutun inşası ile yol çalışmaları devam ediyor. Amanos dağlarını tünelle geçeceğimiz, içinde viyadük ve tünellerin de olduğu Dörtyol Hassa yoluyla ilgili adımı inşallah bu yıl içinde atmaya başlıyoruz. Rehavete kapılmayacağız, aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"