Okullar hükümlülerle güzelleşiyor

Yayınlanma Zamanı : 22 Ocak 2019 Saat: 9:29

Okullar hükümlülerle güzelleşiyor

İskenderun Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan hükümlüler yarıyıl tatili olması dolayısıyla okullarda temizlik, boya ve tadilat çalışması gerçekleştirerek, okulları güzelleştiriyor.

İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, İskenderun Cumhuriyet Savcısı Kerem Bozdağ, ve İskenderun Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Akdülger, Nardüzü İlkokulu ve Nardüzü Ortaokulu’nda kamu yararına çalışan hükümlülerin tadilat ve boya çalışmalarını yerinde inceledi.

Arsuz Kaymakam Vekili ve Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, İskenderun Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Arsuz Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, görevli okul müdürleri ve müdür yardımcılarının da eşlik ettiği inceleme gezisinde, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, hükümlüler sayesinde okulların yeni döneme hazır olarak başlamasına sağlayacaklarını ifade etti.

“4000 ağaç diktik”

250 hükümlünün denetimli serbestlik kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında ücretsiz olarak çalıştığını söyleyen Cumhuriyet Başsavcısı Çelikkol, “Denetimli Serbestlik, şüpheli sanık ve hükümlüler hakkında adli makamlarca verilen ceza ve tedbirlerin toplum içinde denetim ve takibinin yapıldığı, şüpheli, sanık ve hükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması için ihtiyaç duyulan her türlü, hizmet, program ve kaynakların sağlandığı, alternatif bir ceza ve infaz sistemidir. İskenderun Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetki alanında bu gün itibariyle yaklaşık 250 hükümlü çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında ücretsiz olarak kamu yararına çalışmaya devam etmektedir. 2018 Yılı içerisinde yaklaşık 1.200 Kişi kamu yararına çalışmıştır. Bu kapsamda; 2018 yılında 3.000’i zeytin ağacı olmak üzere toplam 4.000 ağaç dikim ve bakımı yapılmış, onlarca okulun klima bakım ve onarımı, boya ve tadilatı yapılmıştır. Yine aynı şekilde onlarca cami ve diğer kamu kurumlarının temizlik hizmetleri sağlanmıştır ve sağlanmaya devam edilmektedir” dedi.

“Okullar ikinci döneme farklı başlayacak”

15 günlük tatilde birçok okulun tadilat ve boya işlerini gerçekleştireceklerini söyleyen Çelikkol, “Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile 2019 yılı 15 gün ara tatil süresince ilk ve orta dereceli okulların ülke genelinde denetimli serbestlik altında kamu yararına çalışan hükümlüler tarafından genel temizlik, boya badana ve bakım onarımlarının yapılması planlanmıştır. Bu kapsamda İskenderun Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz gözetim ve denetiminde kamu yararına çalışan hükümlülerce 15 gün ara tatil süresince Milli Eğitim İlçe Müdürlükleri tarafından önceden belirlenen ilk ve orta dereceli okulların boya ve tadilatlarının ve genel temizliğinin yapılması planlanmış olup bu çalışmayı da bugün itibariyle başlatmış bulunmaktayız. Bu sayede okullarımızın yeni döneme hazır olarak başlamaları sağlanmış olacaktır. Şu anda da kamu yararına çalışan hükümlüler tarafından bulunduğumuz Arsuz Nardüzü İlkokulu ve Arsuz Nardüzü Ortaokulu’nun genel temizlik, parke taşı döşenmesi, bahçe düzenlemesi, onarım ve tadilatlar ve ayrıca bir başka ekip tarafından da Dörtyol Atatürk Ortaokulu’nda genel temizlik ve bakım onarım yapılmaktadır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"