Daha yapacak çok işi var!

Yayınlanma Zamanı : 21 Ocak 2019 Saat: 22:29

Daha yapacak çok işi var!

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr Lütfü Savaş, Hatay’a kazandırdığı çalışmalar ve yeni dönemde hayata geçireceği projeleri “31 Mart 2019 Hatay’ın Geleceği” isimli görkemli bir seçim toplantısıyla kamuoyuna açıkladı. ‘Ülkene, geleceğine, Hatay’a, çocuğuna, huzura SARIL’ sloganıyla düzenlenen yoğun katılımlı toplantıda, Hatmek Salonunu dolduran ve dışarı kadar taşan yüzlerce kişi ‘5 yıl daha Lütfü Savaş’ dedi.

‘Daha çok işimiz var’ diyerek, aşırı kalabalığa, “Birlikte çıktığımız, birlikte yürüdüğümüz sizlere bir daha soruyorum var mısınız?’ diye seslenen Başkan Savaş’a toplantıya katılan kalabalık ‘Varız’ diyerek yanıt verdi.

“Bir damladan, okyanus olduk”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, CHP il ve ilçe örgütleri, İYİ Parti Hatay temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda, bugüne dek gerçekleştirdiği tüm hizmetlerin ve Hatay’ın aydınlık geleceği için üretilen projelerin devamının geleceğini söyleyen Başkan Savaş, “Tam 10 yıl önce yola çıktık, bir damlaydık. Yukarıdan düştükçe bir gölet olduk, sonra göl olduk, sonra okyanus olduk, hep birlikte bu şehre umut olduk. Birbirimize sarıldık..  Bu şehirde huzurun adresi olduk. Birlikte yola çıktık, ecdadımızdan almış olduğumuz bayrağı geleceğe taşımak üzere bir olduk, iri olduk, diri olduk. Hatay’da din, dil, ırk, mezhep, renk hiçbir şekilde birbiri ile kavga etmemiş. Atalarımızdan bu mirası devralmışız. Ben hangi şehri yönetiyorum, hangi şehirde belediye başkanlığı yapıyorum bunu bilerek yapıyorum. Biz atalarımızdan almış olduğumuz bu bayrağı geleceğe huzur içerisinde taşımak için adayız. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar” biz de yorulmamak üzere yola çıktık ve birlikte yorulmayacağız. Dualarınıza Hatay’ın ihtiyacı var, atacak çok adımımız, alacak çok nefesimiz var” dedi.

“Önce sağlık dedik”

Görev yaptığı süre boyunca gerçekleştirdiği icraatları da anlatan Başkan Savaş, “Önce sağlık dedik, Hatay’ın 60-70 yıllık içme suyu şebekeleri vardı. Biz önce asbestli, kurşunlu, bakırlı, içerisinde hem kanserojen hem de ağır metaller olan kurşundan, bakırdan, demirden insanlarımızı korumak için hızlı bir şekilde alt yapıya yöneldik. Bütün bunları değiştirmeye başladık. 10 yıldır değiştiriyoruz ama değiştireceğimiz çok daha ilçemiz, mahallemiz var. Biz Dörtyol’dan Samandağ’a, Hassa’dan Arsuz’a kadar birçok alanda 8 tane arıtma tesisi bitirdik. Bunların hepsi çok modern. Asi Nehri’ne dökülen bütün kanalizasyonları yaptık. Asi Nehri’ne dünyanın beşinci, Avrupa’nın ikinci, Türkiye’nin birinci arıtma tesisini yaptık. Erzin’den Arsuz’a, Samandağ’dan Hassa’ya kadar birçok köprü yaptık. Köprülü kavşaklar, akıllı kavşaklar, alt geçit, üst geçit yaptık ama bunların ötesinde biz birbirimize gerçekten de gönül bağı kurduk. O köprüler hiçbir şey ifade etmez aramızda gönül köprüsü olmadıktan sonra” şeklinde konuştu.

Teleferik projesinin 31 Mart öncesi kabinlerinin yol almaya başlayacağı müjdesini de veren Başkan Savaş, projenin alt ve üst istasyonlarının inşaatının devam ettiğini ve yaza doğru tam anlamıyla kullanılabileceğini söyledi.

“İktidar Hatay’ı yok sayıyor”

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay’ın ticaret ve üretim potansiyeline rağmen iktidarın yanlış politikaları nedeniyle ekonomik olarak iyi durumda olmadığını söyleyerek, siyasi rant için Hataylıların yok sayıldığını belirtti. Başkan Savaş’ın altyapı çalışmalarının takdire şayan olduğunu vurgulayan Güzelmansur, Asi Nehri başarısının da Lütfü Savaş’a ait olduğunu hatırlattı.Hatay gibi kadim bir şehrin geleceğini Hataylıların belirlemesi gerektiğine dikkat çeken Güzelmansur, kentte hoşgörü ve barış ikliminin devamlılığı için bunun elzem olduğunu ifade etti.

 “Yeniden CHP, yeniden Lütfü Savaş”

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir ise, Suriyelilerin güvenle evlerine dönmeleri gerektiğini belirterek, “İyi ki bir Lütfü Savaş’ımız var. Onun yanında olmaya devam edeceğiz. Bizim Ensar şehri olduğumuz doğru. Ama her şeyin bir süresi var. Suriyelilerin de zamanı geldiğinde güvenle evlerine dönmeleri gerekiyor” dedi.

 “Hatay, 31 Mart’ta cevabını verecektir”

Ak Parti’nin verdiği hiçbir sözü tutmadığını ifade eden Milletvekili Suzan Şahin de, “Vatandaş sabah akşam simit ekmek çay yese asgari ücret bitiyor. Kaşıkla verdiler, kepçeyle aldılar. Atatürk Hatay’ı namusu olarak görmüştür. Hatay halkı da bu namusa sahip çıkacaktır. Hatay’daki mültecileri savaş mağduru oldukları için ağırladık. Ekmeğimizi, aşımızı, evimizi paylaştık. Ama artık yarım kalan ekmeğimizi de alacak konuma geldiler. Süleyman Soylu Başkanımız Lütfü Savaş’a ‘Adamsa cevap versin’ dedi. Hatay 31 Mart gecesi cevabını verecektir” derken, sözlerini ‘İyiki Hataylıyız’ diyerek tamamladı.

Toplantıda daha sonra Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri ve lojistik sektörünü ayağa kaldıracak projelerin yanısıra, tarım, ulaşım gibi gelecek projelerini anlatan videolar izlendi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"