Hazine arazisi üzerinde evi olanlar dikkat!!!

Yayınlanma Zamanı : 15 Ocak 2019 Saat: 10:47

Hazine arazisi üzerinde evi olanlar dikkat!!!

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB)  mülkiyeti Hazineye ait taşınmazlar üzerine inşa edilen yapılara kapı numarası verilip verilmeyeceği sorununun çözümüne ilişkin bir açıklama yaptı.

HBB İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Hatay Valiliği’nden gelen ‘05.05.2016 tarihli hazine arazisi üzerine yapılan yapılara kapı numarası verilmemesine yönelik resmi yazı’ dolayısıyla söz konusu araziler üzerine yapılan yapılar için kapı numarası almak amacıyla ‘Yapı Kayıt Belgesi’ ile belediyeye başvuran vatandaşların karşılaştığı sorunun çözümü için Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne görüş sorulduğu ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden cevap beklendiğini belirtti.

HBB İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı yetkilileri ayrıca kapı numarası alma talebiyle belediyeye başvuran vatandaşlardan irtibat numarası alınıp konuyla ilgili Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden cevap geldiğinde kendilerine geri dönüş yapılacağını duyurdu.

Konuyla ilgili yapılan her işlemin ilgili yasa ve yönetmelikler çerçevesinde yapıldığını da önemle belirten Büyükşehir yetkilileri, konunun takipçisi olduklarını ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden gelen cevap doğrultusunda ivedilikle hareket edeceklerini önemle ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"