Yargının zirvesi Hatay’da

Yayınlanma Zamanı : 11 Ocak 2019 Saat: 13:34

Yargının zirvesi Hatay’da

Yargıtay’ın 150’inci Yıldönümünde, Yargıtay Başkanlar Kurulu Toplantısını yapmak üzere Hatay’a gelen heyet, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit başkanlığında Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı makamında ziyaret etti. Yargıtay Başsavcısı Mehmet Akarca, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Başdanışmanı Ahmet Karayiğit ve HSYK eski Üyesi Mehmet Durgun’la birlikte yapılan ziyarette hem Hatay, hem de yargı konuşuldu.

Yargıtay Başkanı Cirit ise Vali Doğan’a yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, tarih ve kültür şehri olan Hatay’da Başkanlar Kurulu Toplantısını yapmak istediklerini ifade ederek kendisine görevinde başarılar diledi.

Konukları ile bir süre sohbet eden Vali Doğan, valilik binasında bulunan Hatay Devleti Müzesini konuklarına gezdirerek Hatay tarihi hakkında bilgiler verdi.

Yargıtay Başkanlar Kurulu’nun Hatay’da toplanması, önemli bir gündem oluştururken, Hataylı olan Cumhurbaşkanlığı Hukuk Başdanışmanı Ahmet Karayiğit ve Yargıtay Üyesi Mehmet Durgun da Hatay’ın yargının zirvesindeki gururları olarak dikkat çekti.

Yargıtay 20’inci Ceza Kurulu Başkanlığı görevine ikinci kez seçilen Yargıtay Başkanlar Kurulu Üyesi Hataylı hemşerimiz İlmettin Köklü de heyette yer alıyor. Ziyarete Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman da eşlik etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"