Su akar yatağını bulur!

Yayınlanma Zamanı : 08 Ocak 2019 Saat: 11:37

Su akar yatağını bulur!

2018 yılı sonu itibarıyla hizmet verilen yolcu sayısı 1 milyon 323 bin 132’ye, uçak trafiği de 9 bin 879’a ulaşan Hatay Havalimanı, 3 gündür etkili olan sağanak yağışların ardından uçuş verileri yerine bu kez yol güzergâhında biriken sularıyla gündemde.  

Daha önce çatısı aktığı için kovalarla çok eleştirilen havalimanının çevresindeki tarım arazilerinin yağışlar dolayısıyla
göle dönmesi yüzünden vatandaşlar yolun tehdit altında olduğuna vurgu yaparken, doğaseverler ise ‘Su akar yatağını bulur’ yorumunu yaptı.

‘Doğanın haklarını savunmak için varız’ diyen Hatay Tabiatı Koruma Derneği(TAKODER) de, kurutulan Amik Gölü’nün göbeğine kurulan ve son yağışlarla birlikte etrafında sular biriken havaalanı ilgili şu açıklamayı yaptı,  “Hatay Havalimanı yol güzergâhı sağlı sollu göl manzaralı artık..  Biliyor musunuz bu yol için 6 metre dolgu yapıldı, koca bir dağı patlatıp buraya taşıdılar” yorumu ile endişelerini paylaşarak, konunun önemine dikkat çekti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"