İskenderun’da yılın ilk meclisi toplandı

Yayınlanma Zamanı : 03 Ocak 2019 Saat: 14:24

İskenderun’da yılın ilk meclisi toplandı

İskenderun Belediye Meclisi, yeni yılın ilk toplantısında gündemde bulunan 5 maddeyi karara bağladı.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil başkanlığında gerçekleşen toplantıda, yeni yıl ile ilgili iyi dilek ve temenniler dile getirildi.

Gündem dışı konuşma yapan Başkan Seyfi Dingil, yeni yılın tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini dilerken, “Tüm İskenderun halkına yeni yılda da hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Birçok projemiz tamamlandı. Bazıları bitmek üzere. Karayolları Kent Parkı’nda çalışmalarımız devam ediyor. Kısa bir süre sonra tamamlanacak. Halkımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gündem maddeleri şöyle karara bağlandı:

1) Denetim Komisyonunda görev yapmak üzere üye sayısının belirlenmesi ve üye seçimi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi, çerçevesinde denetim komisyonuna Emin Dönmez, Musa Bayırlı, Bülent Özer, Gülden Özdemir ve Adnan İşler seçildi.

2) 2006 yılı ve öncesinde Belediyemizde geçici işçi statüsünde çalışmakta iken, sözleşmeye geçmeyi kabul etmeyen işçiler için 5620 Sayılı Kanunun Geçici 1. Maddenin 2. fıkrası kapsamına dahil 9 adet geçici işçinin vizelerinin yenilenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

3) Belediyemiz bünyesinde 2019 mali yılında sözleşmeli statüde çalıştırmaya devam edilmesi düşünülen 30 adet sözleşmeli personelin 2019 yılında ödenecek olan unvanlarının karşılığında gösterilen (devletin belirlediği ek ödemeler haricinde) net ücretlerinin belirlenmesi ve sözleşmelerinin yenilenerek çalıştırılmaları ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi,oy birliği ile kabul edildi.

4) Belediyemizde tekniker olarak görev yapmakta iken, 31.12.2015 tarihinde sözleşmesi sona eren ve 2016 yılında sözleşmesi yenilenmeyen Öznur ÖZ, Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi 2. İdare Dava Dairesine istinafta bulunmuş olup, mahkeme istinaf başvurusunu kabul etmiş ve davacının yapılan işlemin iptali ile tüm haklarıyla 30 gün içerisinde görevine iadesine karar verdiğinden, 1 adet tekniker (T.H.S.) kadrosunun tadil edilmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi,oy çokluğu ile kabul edildi.

5) Belediyemize YAZAR Turizm Seyahat Acenteliği Nakliyat ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere bağışlanmak istenen 31 Z 4915 plakalı MAN marka tek katlı otobüsün bağış işlemlerinin yapılması ile ilgili Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünün teklifi oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"