Lütfü Savaş, ‘İbrahim Bey önce bunu açıklasın!”

Yayınlanma Zamanı : 02 Ocak 2019 Saat: 12:23

Lütfü Savaş, ‘İbrahim Bey önce bunu açıklasın!”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Deniz Otobüsü(HADO) projesi ile ilgili yapılan spekülasyonlara yanıt verdi. Ak Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler’in, “Başkanlığı alınca HADO projesini ben yapacağım, nasıl yapılır görsünler” sözlerini eleştiren Başkan Savaş, “17 yıldır iktidarlar bu partinin Hatay temsilcileri, projeyi neden kendileri yapmadı?’ dedi.

Hatay’ı ticaret ve turizm merkezi yapmasının yanısıra ulaşım ağını denizle güçlendirecek olan projenin, farklı bir parti oldukları için engellemelere maruz kaldığını belirten Başkan Savaş, “İbrahim Bey, ‘HADO nasıl yapılmaz’ diye çalıştı. Ticaret odalarımızda yaptığı toplantıda da tecrübeli olduğunu, RORO seferlerinin başkanı olduğunu belirterek, HADO’nun Hatay’da yapılamayacağını söyledi. Kamuoyunun yoğun baskısıyla bu cümlelerini değiştirerek, HADO’yu istiyoruz ama nasıl olmaz pozisyonuna geldi. Şu anda da HADO’nun finans konusunu konuşuyor. Öncelikle şunu belirteyim; HADO’yla ilgili kimseye 5 kuruş para vermedik. HADO projesini yapmak için ufak çaplı bir bütçe verildi. Ancak bu bütçeyle hiçbir şey yapamazdık. Bu nedenle kiralama yoluna gittik. Bizim projemizi onlardan farklı bir parti olduğumuz için engellediler. Madem öyle; 17 yıldır iktidar olan bu partinin Hatay temsilcileri, neden projeyi kendileri yapmadı? Kıbrıs’ta yaşayan hemşehrilerimiz ve öğrenci çocuklarımız başta olmak üzere Mersin’e ve Orta Doğu’ya uygun bütçeyle ulaşım imkânı sağlamak istiyorduk. Biz Hatay’ı finans, ticaret ve turizm merkezi yapmak istedik. Ulaşım sağlamak istediğiniz kentlerdeki sorumlularla da görüştük ve bu projeyi çok beğendiler. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak Kel Dağı eteklerinden Erzin’deki sınıra kadar tüm sahili 85 kişilik ekiple, denizi de tekne yardımıyla temizliyoruz. Ancak benim Büyükşehir Belediyesi olarak 1 metrekare yerim yok. Olmamasına rağmen temizlik çalışmalarını yapıyoruz. Bu projeyi yapmak istediğimizde de yerimiz olmadığı için engellemelerine maruz kalıyoruz. Amacımız, Hatay’a hizmettir. Benim yapmak istediğim HADO projesine dil uzatacağına, önce kendisinin almış olduğu ikinci RORO’nun Rusya’dan nasıl alındığını ve buraya nasıl getirildiğini anlatsın İbrahim Bey” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"