“Tükürürüm böyle sanatın içine” diyen zihniyeti kınadı

Yayınlanma Zamanı : 31 Aralık 2018 Saat: 7:15

“Tükürürüm böyle sanatın içine” diyen zihniyeti kınadı

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun’da sahnelecek olan ‘Anlatılan Senin Hikayendir’ oyununun baskılar nedeniyle iptal edildiğini duyuran Levent Üzümcü’ye sahip çıkarak, sanatçı duyarlılığını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle ortaya koydu.

Oyunun engellenmesini 17 yıllık sanat düşmanlığının son icraatı olarak değerlendiren Şahin, sanata ve sanatçıya engellemeleri kınarken dolaylı olarak iktidara da yüklendiği mesajı şöyle: “17 yıldır “tükürürüm böyle sanatın içine” diyen zihniyetin bu son icraatını kınıyorum. Anlattırılmayan hikaye sizin hikayenizdir İskenderun..!

“Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur.”  Mustafa Kemal ATATÜRK”

İşte Levent Üzümcü’nün iptal edilen oyunu günler öncesinden afişlerle böyle duyurulmuştu:

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"