İTSO, 2019 yılına hazır

Yayınlanma Zamanı : 27 Aralık 2018 Saat: 12:45

İTSO, 2019 yılına hazır

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, Aralık Ayı olağan toplantısıyla 2018 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi. İTSO Meclis Başkanı Okan Belli başkanlığında gerçekleşen, birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda 2019 yılında İTSO’nun bölge ekonomisine daha çok katkı sağlaması, daha fazla proje ve faaliyetlerin hayata geçirilmesi için çalışmalar yapılacağı ifade edildi.

“2018, iş dünyası için sıkıntılı geçti”

Yönetim kurulu ve meclis üyelerine 2018 yılı faaliyetlerini slayt eşliğinde detaylı bir şekilde anlatan İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “2018 yılı iş dünyası için sıkıntılı geçti. Ülkemizde ve özellikle bölgemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar önemli derecede hissedilmiştir. Temennimiz; 2019 yılının iş dünyası için daha sağlıklı, huzurlu, bol kazançlı ve mutlu bir yıl olmasıdır. Odamız, bölge ekonomisine yön vermenin yanı sıra önemli projelere de katkı sağlanmıştır. İskenderun’u ilgilendiren sorunların çözülmesi ve en yetkili mercilere iletilmesi noktasında kamuoyu oluşturmuştur. Odamızda düzenlenen KOSGEB Girişimcilik eğitimleri sayesinde insanlarımıza yeni iş imkânları sağlanmış ve istihdam alanları oluşturulmuştur. Üyelerimiz ve iş dünyası içinde alanında uzman en yetkili kişilerce eğitim toplantı ve seminerler düzenlenmiştir. Personellerimiz de aynı şekilde gerek odamızda, gerekse TOBB düzeyinde eğitimlere katılarak, bilgi, birikim, tecrübe ve yeni mevzuatlarla ilgili bilgi edinmeleri sağlanmıştır. Odamız, 2018 yılında C sınıfından B sınıfı Akredite Odaları arasına girmiş ve kalitesini bir kez daha tescilleyerek, üyelerine en kaliteli ve en iyi hizmeti veren Odalar arasında yerini almıştır. 2019 yılında da aynı kararlılıkla el birliği ile çalışarak Odamıza ve bölgemize vizyon kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız. Burada yönetim kurulu ve Meclis üyelerimiz ile birlikte uyum içerisinde hareket etmemiz, çalışmalarımızı da hızlandırmaktadır. Bu vesile ile 2019 yılının bölgemiz, ülkemiz ve iş dünyası için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Muhasip Üye Gassan Kuran’ın 2018 yılı ve 2019 yılı bütçesi ile ilgili sunumu, İTSO Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Tuncay Paşaoğlu’nun da Aralık ayı hesapları hakkında meclis üyelerini bilgilendirmelerde bulunduğu son mecliste, 2019 yılı bütçesi oy birliğiyle kabul edildi.

Aralık ayı Meclisinde ayrıca İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfının da 2018 yılı faaliyetleri ve 2019 yılı bütçesi de görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"