İki Hataylı vekil TBMM Irak Dostluk Grubu’nda

Yayınlanma Zamanı : 27 Aralık 2018 Saat: 15:39

İki Hataylı vekil TBMM Irak Dostluk Grubu’nda

Hatay’ın biri Ak Partili, biri CHP’li iki milletvekilinin de aralarında bulunduğu TBMM Irak Dostluk Grubu, Irak’ın Ankara Büyükelçiliği’ndeki toplantıya katıldı.

Hatay Milletvekilleri Hüseyin Şanverdi ile Serkan Topal’ın birlikte katıldığı büyükelçilikteki toplantıda TBMM Irak Dostluk Grubu üyeleri, Irak Büyükelçisi Dr. Hussain Mahmood Alkhateeb ve Irak Heyeti ile iki ülkenin karşılıklı menfaatlerini ilgilendirecek konularda fikir alışverişinde bulundu.

Türkiye’nin sınır komşuları ile oluşturulan parlamentolar arası dostluk gruplarının amacı; ülkeler arasındaki karşılıklı anlayışı geliştirme, çeşitli konularda  işbirliği ve görüş alışverişinin sağlanması, iki dost ülke parlamentoları arasında yakınlaşma, parlamento üyelerinin tanışması ve ülkelerin tanıtımı için karşılıklı resmi ziyaretler düzenleyerek uluslararasındaki dostluğun geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla karşılıklı diplomatik münasebetleri kapsıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"