Bu fotoğrafla ilgili valilikten açıklama

Yayınlanma Zamanı : 23 Aralık 2018 Saat: 9:50

Bu fotoğrafla ilgili valilikten açıklama

Hatay Valiliği, sosyal medyada yayınlanan Kırıkhan’a bağlı Torun Mahallesi’nde taşımalı eğitim gören 9 öğrencinin köylerine 15 kilometre uzaklıktaki Karadurmuşlu İlkokuluna çamurlu yolları aşarak gitmeye çalıştığına dair haberle ilgili açıklama yaptı.

Kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla yapılan ve 15 öğrencinin taşımalı eğitim kapsamında servisle taşındığına vurgu yapılan Valilik açıklaması şöyle: “Kırıkhan İlçesi Torun Mahallesindeki öğrencilerin çamurlu yollardan okula yürüyerek gittiği şeklinde iddialar içeren haber ile ilgili olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Habere konu edilen ilimiz Kırıkhan İlçesi Torun Mahallesinde ikamet eden 9 ilkokul öğrencisi, Karadurmuşlu Mahallesi İlkokuluna, 6 ortaokul öğrencisi ise Karadurmuşlu Ortaokuluna taşımalı eğitim kapsamında servis ile taşınmaktadır. Torun Mahallesi ile Karadurmuşlu Mahallesi arasındaki mesafe 8 kilometredir. Dolayısıyla haberde iddia edildiği gibi öğrencilerin 15 km yürüyerek okula gittiği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"