İSTE’yince TÜBİTAK destekledi

Yayınlanma Zamanı : 22 Aralık 2018 Saat: 9:20

İSTE’yince TÜBİTAK destekledi

TÜBİTAK’ın bilim kültürünün ve iletişiminin toplumda yaygınlaştırılmasını amaçlayan 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları, 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları ve 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programları 2018/2 Çağrı Döneminde yapılan toplam 611 proje başvurusunun değerlendirme süreci tamamlandı. 4004 doğa eğitimi ve bilim okulları 2018/2 çağrısı kapsamında desteklenmeye karar verilen 85 proje arasında İSTE Deniz Bilimleri Öğretim Üyesi Dr. Ayhan Altun’un “Hayatımızı ve Kültürümüzü Şekillendiren Su: Ekosistemler, Biyoçeşitlilik ve Koruma ” isimli projesi de yer aldı.

4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı ile bilimin toplum ile buluşturulmasını ve toplumda yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla desteklenen projelerde bilimsel olguların görsel anlatım ve etkileşimli uygulamalar aracılığıyla anlaşılır bir biçimde aktarılması, böylece gençlerin merak etme, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin teşvik edilmesi hedefleniyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"