Kaymakam Yönden, çalıştaya start verdi

Yayınlanma Zamanı : 21 Aralık 2018 Saat: 16:32

Kaymakam Yönden, çalıştaya start verdi

Demir-çelik üretimi yapan firma temsilcilerinin, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencileri ile buluşacağı iki günlük “Demir-Çelik Endüstrisinde Nesnelerin İnterneti (IOT) Çözümleri Çalıştayı” start aldı.

Nesnelerin interneti(IoT) yapay zeka, siber güvenlik ve iş sağlığı güvenliği konularında uzman işadamları ve akademisyenlerin bilgi ve tecrübe paylaşımında bulanacağı çalıştaya demir-çelik üretimi yapan firmaların uzman temsilcilerinin yanısıra İSTE Rektörü Türkay Dereli ile İskenderun Kaymakamı İskender Yönden de katıldı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Konferans Salonu’nda gerçekleşen Demir-Çelik Endüstrisinde Nesnelerin İnterneti (IOT) Çözümleri Çalıştayında; ağır sanayi olan demir-çelik endüstrisinde üretimin önemli faktörleri arasında yer alan otomasyon ve haberleşme odaklı yapılan teknolojik çalışmalar, endüstriyel ortamda makinaların birbirleri ile haberleşmesi olarak tanımlanabilen ve üretimde git gide daha fazla yer bulan bir teknoloji haline gelen ve diğer adıyla IOT olarak bilinen “Nesnelerin İnterneti” konuları ele alındı.

Çalıştay sonunda ortaya çıkan bilgi birikiminin bir rapor halinde yayınlanacağı ve ortaya çıkan sorunlar ile çözüm yöntemlerinin firmalar, şahıslar ve akademisyenlere ışık tutacağı belirtildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"