Büyükşehrin araç filosuna UNDP takviyesi

Yayınlanma Zamanı : 21 Aralık 2018 Saat: 10:40

Büyükşehrin araç filosuna UNDP takviyesi

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) İtfaiye Dairesi Başkanlığı araç filosunu çağın gereklerine uygun şekilde zenginleştirdi. İl genelindeki yangın ve doğal afetlere ivedilikle müdahale eden ve müdahaleleriyle olası maddi ve manevi kayıpların önüne geçen Büyükşehir İtfaiyesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından sağlanan araçları törenle teslim aldı.

Kasım ayı içerisinde Avrupa Birliği’nin finanse ettiği Suriye Krizine Yanıt Olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi kapsamında yürütülen projede 3 aracı filosuna ekleyen HBB İtfaiyesi, 3 yeni aracı daha bünyesine kattı.

İtfaiye hizmetlerinin güçlendirilmesi için toplamda 6 aracın Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne hibe edildiğini ifade eden UNDP proje yetkilisi, “UNDP olarak Suriye krizinin 8. yılında nüfus yoğunluğunun fazla yaşandığı sınır kentlerine 2014 yılından beri destek veriyoruz. Bugün burada itfaiye araçlarını teslim ettik. Bu teslimat yaptığımız yardımların bir kısmını oluşturuyor. Bununla beraber Hassa’da atık su arıtma tesisi inşasına ocak ayında başlayacağız. Ayrıca Kırıkhan ve Yayladağı’nda atık transfer istasyonlarına destek sağlayacağız. Hatay’da belediye projelerimizin yanı sıra diğer bileşenlerimizle de kente destek sağlamaya çalışıyoruz. UNDP olarak AB destekli projelerimizde Hatay Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışmaktan ve onlara destek sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Araçların UNDP yetkilileri tarafından teslim alan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Maden, projenin yürütülmesine katkı sunan herkese teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"