Arsuz 1. Etap altyapının maliyeti 56,5 milyon lira

Yayınlanma Zamanı : 17 Aralık 2018 Saat: 15:41

Arsuz 1. Etap altyapının maliyeti 56,5 milyon lira

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ‘Arsuz 1. Grup Kanalizasyon Şebekesi(Karaağaç ve Nardüzü Mah.) ile Belen Kollektör Hattı İnşaatı’ndaki çalışmalarını sürdürüyor.

Arsuz’a bağlı Nardüzü ve Karaağaç mahallelerinin muhtelif noktalarında devam eden ve maliyeti 56 milyon 456 bin TL olan altyapı çalışmaları kapsamında Arsuz ile Belen’de farklı çaplarda 163 km kanalizasyon şebekesinin döşeneceğini açıklayan Genel Müdürlük, Arsuz’u modern, temiz ve daha yaşanabilir duruma getirecek dev çalışma kapsamında toplam 53 bin 500 metre atık su şebekesinin döşendiğini aktardı.

Eş zamanlı olarak muhtelif noktalarda süren çalışmada 77 iş makinesi ve 145 personelin görev yaptığını açıklayan idare, ayrıca Karaağaç ve Nardüzü mahallelerinin kanalizasyon şebekelerinin ve Belen’in kanalizasyon kollektör hattının tamamlanmasıyla birlikte atık suların İskenderun Arıtma Tesisi’ne iletiminin sağlanacağını belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"