Çakı gibi asker oldular

Yayınlanma Zamanı : 15 Aralık 2018 Saat: 14:36

Çakı gibi asker oldular

Deniz Er Eğitim Alayında, 2018/3B tertip dönemi temel eğitimden geçen askerler için düzenlenen yemin töreni duygu dolu anlara sahne oldu.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Deniz Er Eğitim Alay Komutanı Dz. Piyade Albay İbrahim Özdoğan, askerler ve ailelerinin katıldığı törenin geçiş sırasında anne babalar çocuklarının gurur gününü kameraya çekmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Tören geçişinin ardından yemin eden askerlerle ailelerin birbirlerine kavuşma anı ise görülmeye değerdi.

 

ASKERLİK KUTSAL BİR GÖREVDİR

Törende kısa bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, askerliğin kutsallığına değinerek, “Askerlik her Türk gencinin yapması gereken kutsal bir görevdir. Yemin eden gençlerimiz gerçek birer asker oldu. Fazla söze gerek yok. Bu çocukların gözlerine bakın. Hepsi gerçek birer çakı gibi asker oldu. Mehmetçiklerimiz bu yemin ile milletimize ve vatanımıza sadakatle hizmet edeceğine beyan ettiler. Dünyanın en güçlü silahlı kuvvetlerinden biri olan Türk Silahlı kuvvetlerimiz gücünü sarsılmaz birlik ve beraberlik ruhundan ve Türk milletinin güveninden ve sevgisinden almaktadır. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"