Hatay Gastronomi Günleri başlıyor

Yayınlanma Zamanı : 05 Aralık 2018 Saat: 14:54

Hatay Gastronomi Günleri başlıyor

Hatay’ın ödüllü mutfağının ve yöresel ürünlerinin sergileneceği ‘Hatay Gastronomi Günleri’ İstanbul’da başlıyor.  Beylikdüzü Belediyesi desteğiyle Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) tarafından 6-16 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek etkinlikte, bölgenin birbirinden lezzetli ürünleri ve kendine özgü kültürü İstanbullularla buluşacak.

Beylikdüzü Belediyesi, dünyanın önemli gastronomi şehirlerinden biri olan Hatay’ın ödüllü mutfağının ve yöresel ürünlerinin sergileneceği ‘Hatay Gastronomi Günleri’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

UNESCO tarafından 26. Gastronomi Şehri ilan edilen Hatay’ın, kültürel zenginliklerinin sergileneceği lezzet şöleni, 6 Aralık’ta Beylikdüzü Cumhuriyet Meydanı Etkinlik Alanı’nda başlayacak.

16 Aralığa kadar sürecek olan etkinlikte; “Künefe’den Tepsi Kebabı’na, Kağıt Kebabı’ndan Kabak Tatlısı’na” kadar birbirinden lezzetli ürünler Hatay’ın gastronomi farkındalığı ile tüm İstanbullulara yansıtılacak.

Barış, hoşgörü ve medeniyetler şehri Hatay lezzetlerini vatandaşlar 09: 00-23: 00 saatleri arasında tanıma ve tatma imkânı bulacak.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"