MİT’in çevresi Özel Güvenlik Bölgesi’nden çıkarıldı!

Yayınlanma Zamanı : 29 Kasım 2018 Saat: 15:29

MİT’in çevresi Özel Güvenlik Bölgesi’nden çıkarıldı!

Antakya’da, Hatay MİT Daire Başkanlığı Binası’nın çevresi Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO)’nın girişimleri sonucunda Bakanlar Kurulu kararı ile özel güvenlik alanından çıkarılıp yeniden imara açıldı.
Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilen alanın yeniden imara açılması için gerekli olan Bakanlar Kurulu Kararı’nı ATSO Başkanı Hikmet Çinçin’in girişimleriyle aldıklarını, Antakya ve Defne Belediye Meclisinde alınan kararın Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçirildiğini anlatan Hatay İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Cemil Gündüz, iki parselin yeniden imara açılarak, çok önemli bir alternatif alanın Hatay’a yeniden kazandırıldığını sözlerine ekledi.

ATSO’da gerçekleştirilen toplantıda konuşan İNDER Başkanı Gündüz, Antakya ve Defne ilçelerine ait 126 adet parselin, kamulaştırma işlemleri yapılmadığından mağdur olduğunu artık bu sorunun çözüldüğüne dikkat çekerek “21 Mart 2016 tarihli ve 2016/8675 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Hatay Milli İstihbarat Teşkilatı Daire Başkanlığı’nın bulunduğu Günyazı 2819 numaralı parsel etrafı, 400 metre çaplı toplamda 563 bin 633 metrekarelik alan, Özel Güvenlikli Bölgesi ilan edilerek, bu önemli bölgede, her türlü imar işlemleri, durdurulmuş bulunmaktaydı. MİT binası etrafında 400 metre mesafede bulunan “Özel Güvenlik Bölgesi” alanı, çok geniş bir alandır. Bakanlar Kurulu’nun bu kararı ile Antakya ve Defne ilçelerine ait 126 adet parselin, kamulaştırma işlemleri de yapılmadığından, birçok vatandaşımız, güvenlik alanlarına giren taşınmazlarında, tasarrufta bulunamayarak, mağdur olmuştur. Güvenlik alanında, 26 köy yolu, TOKİ Binaları, Özel Okullar ve Devlet Okulları bulunmakta olup, söz konusu alan, Antakya ve Defne ilçelerinin sıkışık vaziyetteki merkezlerinin genişlemesi ve kentleşme için oldukça uygun ve değerli bir alternatiftir. Bu alanda inşaatı devam eden ve projelerini tamamlayarak ruhsat aşamasında olan, onlarca müteahhit arkadaşımız da bulunmaktaydı” derken, çözüm ortakları Hikmet Çinçin’e teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"