Vatandaşın yaya yolu duyarlılığına kulak verin!

Yayınlanma Zamanı : 27 Kasım 2018 Saat: 16:04

Vatandaşın yaya yolu duyarlılığına kulak verin!

Duyarlı okurumuz Latif Bozkurt, gazetemize ulaştırdığı mailde İskenderun’da yapılan ikinci battı – çıktı projesinin transit çıkış noktası olan Merkez PTT önündeki yaya geçidinin insanların canını nasıl tehlikeye düşürdüğüne dikkat çekerek, çözüm önerilerini paylaştı.

Battı çıktıdan Antakya istikametine doğru yokuş yukarıya çıkan araçların yaya geçidindeki vatandaşlar ile nasıl karşı karşıya geldiğini fotoğrafla belgeleyen Bozkurt’un, soruna çözüm bulunması talebiyle tarafımıza ilettiği maili aynen kamuoyu ile paylaşıyoruz; “Burası Hatay büyükşehir Belediyesi’nin İskenderun’a yapmış olduğu büyük battı çıktı projesinin Antakya yönüne çıkışı olan Feyezan Kanalı noktası. Bu noktada çok önemli bir eksik var. Yayalar için de büyük bir tehlike arzediyor.  Yolun bu noktası daha önce kavşaktı. Burası yapılınca kavşak kapatıldı. Endüstri Meslek Lisesi yönüne şu anda ne araç girişi, ne de yayalar için güvenli bir geçit yok. Trafik kazalarına açık bir tehlike arzediyor. Yüzlerce kaza olduktan ve yüzlerce insan trafik kazalarında öldükten sonra mı aklımız başımıza gelecek..? Bu resmin çekildiği noktadan 2 viyadük atılıp karşıya yani Endüstri Meslek Lisesi yönüne üstten bir araç yolu, onunla beraber yanlardan yaya yolu verilebilirdi. Bütün trafik buradan Pac noktasına yönlendirilmiş. Bu sefer Pac noktası tıkanıyor. Bunu tasarlayan mimar fark edemediyse, uygulayan mühendiste mi fark edememiş. İlgililere sesleniyorum. Lütfen bir an önce bu işe el atılsın. Yukarıda söylediğimiz gerekli ilaveler yapılsın. Kazalar geliyorum demez. Trafik kazalarını bizim ihmallerimiz ve dikkatsizliklerimiz davet eder.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"