84 yaşında yeniden doğdu!

Yayınlanma Zamanı : 26 Kasım 2018 Saat: 10:48

84 yaşında yeniden doğdu!

Göğüs ağrısı şikâyetiyle İskenderun Gelişim Hastanesi’ne başvuran 84 yaşındaki Lemye Tespi, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Çetin Murat Songur ve ekibinin gerçekleştirdiği ameliyatın ardından sağlığına kavuştu. Yapılan tetkikler sonucu kalp fonksiyonları ileri derecede bozulan Lemye Tespi’nin bypass ile birlikte şah damarı tıkanıklığı ameliyatına alınması kararlaştırıldı.

İleri yaşlarda bypass riskli mi?

Yaşlı hastalarda bypass ameliyatının günümüzde artık daha rahat gerçekleştirilebildiğine dikkat çeken Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Murat Songur, “Yapılan tetkikler sonucunda kalbe giden dört damarında ve şah damarında tıkanıklık tespit edilen Lemye Teyze’ye bypass operasyonunu başarıyla gerçekleştirdik. Operasyondan üç gün sonra da taburcu ettik. Gelişen teknolojiyle birlikte artık günümüzde ileri yaşlardaki hastalara koroner arter bypass cerrahisini kolaylıkla uygulayabiliyoruz” dedi.

Sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu belirten Lemye Tespi ise Doç. Dr. Murat Songur ve ekibine teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"