CHP’li gençler, bereketli toprakların mağdurlarını dinledi

Yayınlanma Zamanı : 23 Kasım 2018 Saat: 13:13

CHP’li gençler, bereketli toprakların mağdurlarını dinledi

CHP Arsuz Gençlik Kolları, bereketli topaklara sahip olan Arsuz’da önemli gelir kaynakları arasında yer alan maydanoz üreticilerini ziyaret etti. Maydanoz üretiminde Türkiye’de yüzde 40’lık paya sahip olan Hatay’da önemli bir yer edinen ilçedeki üreticilerle birlikte sohbet ederek sorun ve sıkıntılarını dinleyen CHP’li gençler, üreticilerin Ak Parti’nin yanlış tarım politikalarının mağdurları olduklarına dikkat çekti.

Çiftçiler için acil ve  kalıcı çözümler üretilmesi gerektiğini söyleyen CHP Arsuz gençlik kolları başkanı Süleyman Devrim, ”Verimli toprakları ve uygun iklim yapısıyla birçok meyvenin ve sebzenin yetiştirildiği ilçemizde önemli geçim kaynaklarından bir tanesi olan maydanoz ne yazık ki üreticisini maddi anlamda mutlu etmiyor.İktidarın dışa bağımlı politikaları sebebi ile tohumdan gübreye, mazottan zirai ilaca kadar olan girdi kalemlerinin önemli kısmının ithal edildiği ürün maliyetinin yüksek, kârının az olduğu mevcut konjonktürde siz üreticilerimizin mağduriyeti kaçınılmaz oluyor. Yine bu kalemlerin yanı sıra maydanozların konulduğu plastik kasa ve bağ lastiklerinin de fiyatlarının yüksek olması sebebi ile üreticiyi mağdur ettiğini yerinde gördük. Ak Parti hükümetinin günlük ya da kısa süreli müdahaleleri çiftçiye kalıcı çözüm yaratmıyor. Orta ve uzun vadeli tarım politikalarına ve reformlara ihtiyaç var. Üstü açık fabrika olarak da nitelenen tarım sektörü içim üretimden ihracata kadar farklı süreçlerdeki olası risklere karşı acil çözümler aranmalıdır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"